Informace - tel.: 494 535 329|facebook

Oficiální web divadelního festivalu

24. června - 4. července 2017

 

 

Bílá nemoc a Jeptišky v podání VČD Pardubice

Závěrečné dva dny Poláčkova léta patřily Východočeskému divadlu z Pardubic. Do Rychnova nad Kněžnou přivezlo dvě tématicky úplně rozdílná představení. Klasickou Čapkovu Bílou nemoc a o poznání veselejší muzikál Jeptišky. “Pardubické divadlo je tradiční účastník našeho festivalu. A tradičně oblíbený mezi diváky,” říká ředitel festivalu Kamil Dvorný.

Bílou nemoc napsal Karel Čapek v roce 1937 jako varování před nastupujícím nacismem. Doktora Galéna v pardubickém zpracování ztvárni Milan Němec, doktora Sigelia Tomáš Lněnička a v roli Maršála se fantasticky předvedl Martin Mejzlík. Strhující představení, které není potřeba představovat. Jednoduchá scéna a skvělé herecké výkony. “Je to jediná role, kterou si opravdu před každým představením musím poctivě opakovat, hodně náročné, ale krásné představení,” říká Tomáš Lněnička. Bílá nemoc měla z celého Poláčkova léta nejslabší návštěvu. Nutno říct, že neprávem, protože tohle představení patřilo k tomu nejlepšímu, co letošní přehlídky nabídla.

Naopak závěrečný festivalový den zámeckou jízdárnu beznadějně vyprodal. Na Jeptišky nezůstala jediná volná vstupenka. Muzikál v režii patrona Poláčkova léta Lumíra Olšovského nabízí hodně netradiční pohled do života řádových sester. V hlavní rolích pět úžasných dam - Jindra Janoušková, Dagmar Novotná, Petra Janečková, Jana Ondrušková a Martina Sikorová.

Slouží pokorně Bohu, žijí a pracují v klášteře, ale po požití houbové polévky jejich řady markantně prořídnou. Zbylé jeptišky se musí postarat o pohřeb svých sester. Shodou okolností jim ale nevyjdou peníze a na svůj „odchod“ čeká v kuchyňském mrazáku ještě pět těl, navíc hygienik je na cestě... Ani v této prekérní situaci však matka představená neztrácí elán a spolu se sestrami, které jen díky náhodě katastrofu přežily, uspořádají benefiční představení – každá předvede, co umí, co nezapomněla ze svého civilního života.

Takové bylo letošní Poláčkovo léto.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Předprodej vstupenek probíhá od 3. června 2017 v kanceláři Pelclova divadla, Panská 79, telefon 494 535 329.

Dále je vstupenky možné zakoupit 30 minut před začátkem divadelních představení a koncertů v místě jejich konání.